Prisliste


Under finner du en fullstendig prisliste. Alle priser er et estimat og endelig pris avtales ved konsultasjonen, normalt skjer det ingen endringer i prisen.
Prisene gjelder begge sider der annet ikke er nevnt.

Fra 1. januar 2021 ble det innført mva på kosmetisk kirurgi. Når inngrepet har en klar medisinsk indikasjon basert på retningslinjer i medisinsk veileder (link til veileder), skal inngrepet ikke ilegges mva. (Ref. uttalelse fra Skattedirektoratet 3. mail 2021). Våre priser på kosmetiske inngrep er derfor oppgitt med og uten mva. Det forbehold om eventuelle feil.

PlastikkirurgiKosmetiske behandlinger

Konsultasjon plastikkirurgi: 550,-
Undersøkelse av resultat utført hos annen klinikk: 1 250,-

Konsultasjon åreknuter med ultralyd: 1250,-
Manglende oppmøte vil bli med belastet kr 500,-

I følge retningslinjer fra Den Norske Legeforening og Norsk plastikkirurgisk forening kan vi ikke tilby gratis konsultasjon!
Alle plastikkirurger i Norge som er godkjente medlemmer av foreningene er forpliktet til å følge disse retningslinjene.

Priser plastikkirurgi - f.o.m 01.09.22

Alle priser er minimumspris, og den endelige prisen blir satt ved konsultasjon.

BrystPris fra (eks mva)Pris fra (inkl.mva)
Brystforstørring, runde Mentor silikonproteser33.200,-41.500,-
Brystforstørring, anatomiske Mentor silikonproteser (dråpeformede)39.200,-49.500,-
Brystforstørring med Motiva Ergonomix silikonproteser38.400,-48.000,-
Brystforstørring med Motiva Ergonomix silikonproteser og korte arr (Motiva Minimal Scar)40.800,-51.000,-
Brystforstørring via armhule (kikkhullsoperasjon)44.560,-55.700,-
Brystforstørring med Motiva silikonproteser (runde)37.200,-46.500,-
Tillegg for fettransplantasjon i tillegg til protese10.000,-12.500,-
Brystforstørring med eget fett58.000,-72.500.-
Brystforstørring med Motiva silikonproteser og eget fett (Motiva Hybrid)48.400,-60.500,-
    – 2. seanse dersom nødvendig22.800,-28.500,-
Brystforstørring via armhulen45.200,-56.500,-
Fjerne proteser19.200,-24.000,-
Fjerne proteser med hard kapsel34.800,-43.500-
Protesebytte til Motiva runde proteser46.000,-57.500,-
Protesebytte til Motiva Ergonomix proteser47.600.-59.500,-
Brystvorteforminsking26.400,-33.000,-
Inndratte brystvorter begge sider16.800,-21.000,-
Brystreduksjon47.600,-59.500.-
+ fettsuging av brystflanke10.800,-13.500,-
Brystløft44.400,-55.500,-
Brystforstørring med Motiva Ergonomix innen 1 år etter brystløft32.800,-41.000,-
Brystløft med Motiva runde silikonproteser58.000-72.500,-
Brystløft med Motiva Ergonomix silikonproteser59.600,-74.500,-
Fettsuging bryst menn29.600,-37.000,-
    + fjerne brystkjertler10.000,-12.500,-
AnsiktPris fra (eks mva)Pris fra (inkl.mva)
Øvre øyelokkplastikk i lokalbedøvelse16.800,-21.000.-
Øvre øyelokkplastikk, i narkose/sedasjon20.800,-26.000.-
Øvre øyelokkplastikk med innvendig øyebrynsløft i lokalbedøvelse22.000,-27.500,-
Nedre øyelokkplastikk i narkose26.400,-33.000,-
Nedre øyelokk kombinert med laser (uten arr)27.600,-34.500,-
Øvre + nedre øyelokkplastikkpris avtales ved konsultasjon
Tinningløft i lokalbedøvelse28.400,-35.500,-
Halsløft52.000,-65.000,-
Ansiktsløft (Facelift) m/halsløft66.000.-82.500.-
+ hake6.000,-7.500,-
Hake/hals (Dobbelthake)20.400,-25.500,-
Hakeimplantat39.200,-49.000,-
Panneløft (endoskopisk/kikkhull)48.800,-61.000,-
- Øvre øyelokksoperasjon etter panneløft, innen ett år13.200,-16.500,-
Utstående ører30.000,-37.500,-
Fettransplantasjon ansikt19.600,-24.500,-
Øreflipp, en side4.000,-5.000,-
Øreflipp, to sider6.000,-7.500,-
Leppeløft (kirugisk lip lift i lokalbedøvelse, tillegg for operasjon i narkose)17.200,-21.500,-
MageplastikkPris fra (eks mva)Pris fra (inkl.mva)
Mageplastikk, stor47.200,-59.000,.
    + fettsuging mage15.200,-19.000,-
    + sy magemuskler9.600,-12.000,-
    + fettsuging midje16.600,-19.500,-
Modifisert mageplastikk (uten arr rundt navlen) m/fettsuging + sy muskel63.600,-79.500,-
Liten (nedre) mageplastikk37.20046.500,-
Bodylift i en seanse(sirkumferent bukplastikk)128.000,-160.000,-
Fettsuging (Liposculpture)

Ved behandling av flere områder samtidig, reduseres prisen med inntil 50 % på de neste områdene
Pris fra (eks mva)Pris fra (inkl.mva)
Mage (hele)31.600,-39.500,-
Hofter og midje (lovehandles)31.600,-39.500,-
Lår, innside24.000,-30.000,-
Lår, utside (ridebukselår)25.520,-31.900,-
Innside knær21.200,-26.500,-
Hake/hals (dobbelthake)20.400,-25.500,-
Ryggputer23.600,-29.500,-
Ryggflanker23.600,-26.500,-
Overarmer24.400.-30.500,-
Legger35.600,-44.500,-
Ankler24.000,-30.000,-
Fettsuging venusberg22.320,-27.900.-
Fettsuging bryst menn30.800,-38.500,-
    + fjerne brystkjertler8.000,-10.000,-
IntimkirurgiPris fra (eks mva)Pris fra (inkl.mva)
Reduksjon av indre kjønnslepper (labiaplastikk)24.800,-31.000,-
Reduksjon ytre kjønnslepper24.800,-31.000,-
Forstørring ytre kjønnslepper (med eget fett)26.000,-32.500,-
Reduksjon indre og ytre kjønnslepper33.600,-42.000.-
Fettsuging av venusberg21.600,-27.000,-
ÅreknuterPris fra
Konsultasjon med dynamisk undersøkelse og kartlegging av åreknuter med ultralyd hos karkirurg1.250.-
Operasjon av åreknuter med RF (radiofrekvens) 1 ben20.000,-
Operasjon av åreknuter med RF (radiofrekvens) begge ben35.000,-
Operasjon av åreknuter med lim 1 ben25.000,-
Operasjon av åreknuter med lim begge ben38.000,-
Sclerosering (av mindre blodårer): Undersøkelse og behandling*fra 3.100,-
Fjerning av lokale åreknuter i lokalbedøvelse*fra 13.000,-
Andre operasjonerPris fra (eks mva)Pris fra (inkl.mva)
Lårplastikk (liten) med fettsuging47.200,-59.000,-
Lårplastikk (stor) med fettsuging62.000,-77.500,-
Overarmplastikk med fettsuging (grevinneheng)46.240,-57.800,-
Rumpeforstørring med eget fett (BBL), inkluderer 2 områder med fettsuging62.000,-77.500,-
Rumpeløft / oppstramming60.400,-75.500,-
Ryggløft (upper bodylift)43.920,-54.900,-
DiversePris fra
Fjerning av 1 føflekk.

Det avtales lavere pris pr stk om man fjerner flere føflekker samtidig.
*fra 4.400,-
Fjerne hudsvulst (eks hudkreft/fettkul).

Det avtales lavere pris pr stk om man fjerner flere svulster samtidig.
*fra 6.400,-
Arrkorreksjon*fra 7.500,-
Operasjon med fjerning av svettekjertler under armene32.000,-
    – hvis behov for ytterligere operasjon14.000,-

Kosmetiske behandlinger - f.o.m 01.01.21

BehandlingspakkerPris fra (inkl.mva)
GULLPAKKEN - CO2 hele ansiktet, stor skinbooster kur 6ml, og en Hydrating Creme fra ZO skin Health31 095,-25 000,-
1 område rynkereduksjon: linje mellom øyenbryn, pannelinjer eller linjer ved siden av øynene + 1 ml filler7 500,-7 100,-
2 områder rynkereduksjon: linjer mellom øyenbryn + panne eller linjer ved siden av øynene + 1 ml filler8 900,-8 400,-
3 områder rynkereduksjon: linjer mellom øyenbryn + pannelinjer og linjer ved siden av øynene + 1 ml filler9 900,-8 900,-
1 område rynkereduksjon: linje mellom øyenbryn, pannelinjer eller linjer ved siden av øynene + 2 ml filler10 500,-9 900,-
Større Restylane behandling - 2 ml8 600,-7 300,-
Større Restylane behandling - 3 ml12 900,-11 000,-
KampanjerPris fra (inkl.mva)
November og desember 2022: Alle som gjør injeksjonsbehandlinger får med et gavekort på Green Peel Express (verdi 950,-)Fra 3 000,-
RynkereduksjonPris fra (inkl.mva)
Miniområde1 500,-
1 område: linje mellom øyenbryn, pannelinjer eller linjer ved siden av øynene3 000,-
2 områder: linjer mellom øyenbryn + panne eller linjer ved siden av øynene4 600,-
3 områder: linjer mellom øyenbryn + pannelinjer og linjer ved siden av øynene5 600,-
Tanngnissing4 600,-
Svettebehandling under armene6 500,-
Kominasjonsbehandlinger
1 område rynkereduksjon: linje mellom øyenbryn, pannelinjer eller linjer ved siden av øynene + 1 ml filler7 100,-
2 områder rynkereduksjon: linjer mellom øyenbryn + panne eller linjer ved siden av øynene + 1 ml filler8 400,-
3 områder rynkereduksjon: linjer mellom øyenbryn + pannelinjer og linjer ved siden av øynene + 1 ml filler8 900,-
1 område rynkereduksjon: linje mellom øyenbryn, pannelinjer eller linjer ved siden av øynene + 2 ml filler9 900,-
AnsiktsfillerPris fra (inkl.mva)
Vårt lojalitetsprogram gir deg 20% på hver 3. sprøyte. (Gjelder ikke Skinbooster)
0,5 ml Filler3 200,-
1ml Filler4 300,-
1 ml Vital og Vital light3 800,-
Skinboosterkur liten (1 ml pr gang ) Anbeles tre behandlinger3 000,-
Skinboosterkur stor (2 ml pr gang ) Anbeles tre behandlinger5 000,-
Vedlikehold av skinboosterkur dvs. 2 ml Vital/Vital light).5 000,-
Fjerning av filler med Hyalase2 700,-
- Ytterligere behandling med Hyalase1 900,-
Kominasjonsbehandlinger
1 område rynkereduksjon: linje mellom øyenbryn, pannelinjer eller linjer ved siden av øynene + 1 ml filler7 100,-
2 områder rynkereduksjon: linjer mellom øyenbryn + pannelinjer eller linjer ved siden av øynene + 1 ml filler8 400,-
3 områder rynkereduksjon: linjer mellom øyenbryn + pannelinjer og linjer ved siden av øynene + 1 ml filler8 900,-
1 område rynkereduksjon: linje mellom øyenbryn, pannelinjer eller linjer ved siden av øynene + 2 ml filler9 900,-
Større behandlinger
Restylane behandling - 2 ml7 300,-
Restylane behandling - 3 ml11 000,-
Profhilo 2 ml - anbefalt to kurer à 2ml5 000,-
Profhilo 2 ml - andre behandling av kur3 500,-
Sunekos 2002 300,-
Sunekos 200 - kur av 3 behandlinger6 200,-

– Vi minner om 20 års aldersgrense på våre injeksjonsbehandlinger

PeelingPris fra (inkl.mva)
ZO Obagi Stimulation Peel uten maske (30 min)1 600,-
ZO Obagi Stimulation Peel med maske (60 min)1 950,-
Elixir - Anti-acne peel950,-
Elixir - Anti-pigment peel1 200,-
Elixir - Anti-ageing peel1 200,-
Prx-t33 Peel2 200,-
Prx-t33 Peel - 3 behandlinger6 000,-
Cosmelan mot hyperpigmentering (inkluderer klinikkbehandling og hjemmeprogram)7 500,-
Dermapen/Mesoterapi (microneedeling)Pris fra (inkl.mva)
Dermapen behandling - Pr behandling - inkluderer Mesoterapi og Peel3 700,-
Dermapen behandling - Ansikt og hals, inkluderer Mesoterapi og Peel4 200,-
Green Peel - Dr. ShrammeckPris fra (inkl.mva)
Green Peel Fresh up express990,-
Green Peel Fresh up1 400,-
Green Peel Energy1 600,-
Green Peel Classic2 800,-
Green Peel etterbehandling (kun etter Classic)Gratis
Fraksjonert CO2-laser (Lett til medium behandling)Pris fra (inkl.mva)
Hele ansiktet15 000,-
Rundt munnen8 000,-
Rundt øynene8 000,-
Ansikt og hals21 000,-
Bryst12 000,-
Hals10 000,-
Bryst og hals19 000,-
ArrbehandlingFra 5 000,-
Fraksjonert CO2-laser (medium til kraftig behandling, utføres i narkose av plastikkirurg)
Hele ansiktet31 250,-
Nedre øyelokk15 000,-
Øvre øyelokk12 500,-
Rundt munnen18 750,-
IPLPris fra (inkl.mva)
IPL Pigment èn flekk700,-
IPL hele ansikt2 500,-
Hender2 000,-
Brystet2 300
Sprengte blodkar
Kinn1 500,-
1 punkt700,-
Kinn og nese2 000,-
Nese1 500,-
Ben2 800,-
Hele ansikt2 500,-
Konsultasjon
1.gangskonsultasjon hos kosmetisk sykepleier300,-
OppfølgingstimeGRATIS